.

2010-10-02

У Фінляндії заарештовуватимуть за порушення антитютюнового закону

Сьогодні, 1 жовтня, у Фінляндії набрав чинності найжорсткіший в світі закон, який обмежує куріння.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я Фінляндії, антитютюновий закон обмежує присутність тютюнових виробів на прилавках і жорстко бореться з поширенням паління серед дітей і молоді.

Віднині у країні заборонено не лише продавати тютюнові вироби особам молодше 18 років, але і просто передавати їх іншим способом. Продавати ж недостатньо дорослим людям сигарети не можуть ані магазини, ані приватні особи. У Мінздорові зазначають, що навіть одна сигарета, продана неповнолітньому, є злочином. Людині, яка порушила закон потрібно буде сплатити штраф, або його можуть посадити у в’язницю на строк до шести місяців.

Згідно з новим законом, не можна палити у дитячих садах, учбових закладах і прилеглих до них територіях для прогулянок. Крім того, небажане паління і в житлових масивах і на вулицях, де збирається багато людей.

Водночас влада зобов’язала власників готелів створити для курців вдесятеро менше номерів, аніж для некурящих постояльців.

Можливості ввезення в країну тютюнової продукції також істотно обмежили. Приватним особам можна провозити не більше 30 пачок 50-грамів для власного користування. Передавати сигарети комусь заборонено навіть у подарунок.

Віднині у Фінляндії неможна придбати тютюнові вироби в інтернеті. В майбутньому ж зображення з пачками сигарет зникнуть і з прилавків. З 2012 року покупці проситимуть продавців показати їм каталог з цінами на сигарети.

Купити цигарки також не можна буде у спеціальних автоматах. З 2015 року подібні вендингові апарати опиняться поза законом.

Нагадаємо, у січні жорстка заборона на паління поза спеціально відведеними місцями була введена в ОАЕ. Власті цієї країни заборонили громадянам палити у громадському транспорті, закритих приміщеннях, храмах, учбових і медичних установах, на стадіонах. Уряд також вирішив, що не можна палити у приватних автомобілях, що перевозять дітей у віці до 12 років.

джерело: Тверезий Нововолинськ

Немає коментарів:

..