.

2010-07-20

В Україні з'явиться каталог неякісної продукції і несумлінних виробників

У вересні Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) презентує каталог неякісної продукції і несумлінних виробників.
Як заявив голова Держспоживстандарту Олег Поволоцький, зараз розробляється формат такого реєстру. У ньому будуть розділи, присвячені дитячому харчуванню, продукції, яка містить ГМО, та інші.
"Ці дані будуть регулярно публікуватися на веб-порталі Держспоживстандарту, у профільних та загальнонаціональних ЗМІ. Тому ми просимо представників мас-медіа взяти активну участь в інформуванні населення про неякісні і небезпечні товари. Таким чином, ми спільно будемо формувати культуру споживання", - зазначив він.

У держбюджеті на відбір зразків продукції в торговельній мережі та проведення її лабораторних випробувань закладено 1 млн 800 тис грн. "Гроші підуть в третьому і четвертому кварталі. Тоді Держспоживстандарт зможе проводити більш ефективні перевірки якості і головне безпеку продукції", - сказав глава відомства.

Він нагадав, що в 2008 році на відбір зразків та лабораторні перевірки в бюджеті було заплановано 8 млн грн, а виділено - 2,4 млн грн. У бюджеті 2009 року такого рядка взагалі не було. "Цього року ми знайшли аргументи для Мінфіну щодо необхідності знайти в бюджеті кошти для відбору зразків продукції та проведення її випробувань в лабораторіях", - зауважив Поволоцький.

Нагадаємо, 17 грудня 2009 Верховна Рада ввела обов'язкове маркування продуктів харчування щодо вмісту генетично модифікованих організмів.

Джерело: korrespondent.net

1 коментар:

Olegj316 сказав...

Это довольно интересно! Я думаю, если бы ми знали понастоящему, что мы кушаем, мы были бы шокированы.

..