.

2011-11-11


Група британських і бельгійських учених знайшла спосіб встановлювати контакт з людьми, які перебувають у вегетативному стані і страждають серйозними пошкодженнями головного мозку, повідомляє ВВС.
Дослідники встановили, що люди, які перебувають у стані так званої недремної коми, можуть сприймати реальність.

Вегетативний стан людини характеризується різними ушкодженнями та частковою дисфункцією півкуль головного мозку. Хворі, які опинилися в такій ситуації, повністю байдужі до всього, що з ними відбувається, проте як і раніше можуть дихати, демонструвати рухові рефлекси і вживати їжу. Раніше вважалося, що люди, які перебувають у стані недремної коми, не можуть адекватно сприймати реальність. Їхній організм живий, але свідомість мертва. Європейським ученим вдалося довести, що це не так.
Команда дослідників з Бельгії та Британії розробила унікальний пристрій під назвою ЕЕГ, який може зчитувати роботу мозку. ЕЕГ - це скорочення від слова електроенцефалографія, так називається технологія, що лежить в основі нового винаходу. Принцип роботи ЕЕГ полягає в тому, що до голови хворого підключаються кілька портативних енцефалографів, які досить швидко здійснюють мозкове сканування і виводять інформацію на екран. Воно набагато дешевше і значно простіше у використанні, ніж технології сканування людського мозку, які застосовувалися до цього часу.

За допомогою ЕЕГ-сканування вченим вдалося встановити двостороннє спілкування з 16 пацієнтами з кембриджського госпіталю в Британії та бельгійської лікарні міста Льєж. Вчені звернулися до хворих, які перебували у вегетативному стані, з проханням уявити, що вони стискають пальці рук і ніг. Як показали ЕЕГ-тести, у відповідь на звернення дослідників відділи мозку пацієнтів, які відповідають за моторику, почали проявляти специфічну активність. Крім того, хворі безпомилково реагували на
деякі найпростіші запитання, що вимагали відповідей так чи ні.

Дослідники заявляють, що результати проведених ними ЕЕГ-тестів - тільки початок, і незабаром лікарям вдасться вести більш складні діалоги з хворими, які ще кілька років тому вважалися такими, що назавжди втратили свідомість.

Нагадаємо, в травні цього року повідомлялося, що бельгійські вчені з Льєжського університету розробили новий метод виявлення повністю паралізованих пацієнтів, що перебувають у свідомості.

Немає коментарів:

..